دسته‌بندی نشده, طب اسلامی ایرانی

چرا نباید برنج خارجی بخوریم؟

شاید در باره ی خطر های ناشی از خوردن برنج های خارجی و به خصوص برنج های هندی و پاکستانی چیزهایی شنیده باشید یا احتمالا چیزهایی در جاهای مختلف خوانده باشید. به طور کلی مواد غذایی که در کارخانه جات تولید می شوند و به صورت صنعتی به بار می آیند، سمی است. این مسئله تا کنون علت بیماری های مهلک زیادی بوده است. برنج نیز از جمله محصولاتی است که می توان در آن مقدار بالایی از این گونه سموم را یافت. یکی از سم های شیمیایی بسیار خطرناک که برنج های کارخانه ای دچار آن هستند، آرسنیک است. آرسنیک نام دیگر مرگ موش می باشد. شاید همین امر پاسخ مناسبی باشد برای این سوال که چرا نباید برنج خارجی بخوریم؟

خطرات آرسنیک

  • این سم در تولید انواع حشره کش ها به کار رفته است.
  • به محض خوردن می تواند به ایجاد حالت تهوع، دل درد، سرگیجه می انجامد.
  • به مرور زمان اثرات جبران ناپذیرتری در بدن انسان می گذارد و سبب ایجاد بیماری های مهلکی همچون سرطان، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی می گردد.

ساختار شیمیایی برنج به گونه ایست که می تواند منجر به ایجاد شرایط بسیار مناسبی برای رشد آرسنیک باشد. از این رو بر اساس گفته ی محقاقان و دانشمندان میزان وجود و رشد آرسنیک در برنج بیشتر از سایر مواد غذایی است. شرایط ایجاد ارسنیک می تواند در هر ماده ی غذایی که در خاک رشد می کند، ایجاد شود. ولی به طور کلی، خاک های متفاوت در منطقه های گوناگون، از استعداد های مختلفی برای ایجاد این شرایط برخوردار هستند. برای مثال خاک بنگلادش شرایط بسیار زیادی را برای ایجاد آرسنیک در برنج ها و سبزیجاتی که در آن رشد می کند، ایجاد می کند

.چرا نباید برنج خارجی بخوریم؟

چرا نباید برنج خارجی بخوریم؟

عوارض مهلک مصرف برنج خارجی

با توجه به مطالب ذکر شده، کسانی که به مقدار بسیار زیادی برنج مصرف می کنند می توانند به شدت در معرض خطرات ناشی از مصرف آرسنیک قرار گیرند و در واقع با خوردن برنج های کارخانه ای و صنعتی و خارجی، زندگی خود را به خطر می اندازند.

چرا باید برنج ایرانی بخوریم؟

برای این که از شر این خطر در امان بمانید از برنج های کاملا ارگانیک و دست چین استفاده کنید. از مصرف برنج های خارجی به خصوص برنج های هندی و پاکستانی بپرهیزید و از خود را از مزایای استفاده از برنج ایرانی بهره مند کنید. برنج ایرانی که یک محصول پر طرف دار در تمام دنیاست، برنج  شمال که یکی از نمونه های بسیار مرغوب برنج ایرانی است، عطر و طعم بی نظیری دارد. برخورداری آن از خواص مفید مواد مغذی یکی از دیگر از دلایلی است که هر کسی را سمت خود سوق می دهد.

خرید اینترنتی برنج از فرشگاه اینترنتی برنج تالش

فروشگاه اینترنتی برنج تالش، در راستای احترام به ذائقه و سلامتی هم وطنان، مرجعی مطمئن برای تهیه ی برنج ایرانی و انواع برنج شمال است شما عزیزان می توانید به این فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید و به راحتی سفارشات خود را ثبت کنید و در مدت اندکی آن را درب منزل تحویل بگیرید.

اگر می خواهید بدانی که چرا آبکش کردن برنج خوب نیست این مقاله را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید